piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł. Policjanci apelują o pomoc w ujęciu sprawców

84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł. Policjanci apelują o pomoc w ujęciu sprawców
 

84-letnia mieszkanka Turku padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła ponad 60 tys. złotych chcąc pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebowała pilnie pieniędzy. Pamiętajmy, że policjanci nie działają w ten sposób i nie dzwonią żądając przekazania pieniędzy.

Do seniorki z Turku zadzwonił mężczyzna który oznajmił, że jej córka miała wypadek samochodowy i aby nie trafiła do aresztu konieczna jest wpłata kaucji. Oszust poinformował, że trzeba zebrac i wpłacić 130 tys. zł. Kobieta będąc cały czas w kontakcie z przestępcami wypłaciła ze swojego konta kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz do tego dołożyła biżuterię i przekazała oszustowi, który zapukał do jej drzwi. W sumie straciła ok. 67 tys. złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że cała historia to fikcja, zdecydowała się powiadomić Policję.

reklama

Policjanci otrzymali sygnały, że przestępcy próbowali oszukać innych mieszkańców Turku, lecz seniorzy zorientowali się, że jest to próba oszustwa.

W związku z tym zdarzeniem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku proszą o kontakt osoby, które w samochodach posiadają kamerki i w środę 13 stycznia br. w godz. 10.30 do 11.30 przemieszczały się  z Turku od ulicy Uniejowskiej w kierunku Turkowic, Kowali Pańskich do miejscowości Dobra lub z Dobrej w kierunku Turku. Takie osoby prosimy o kontakt pod numerami telefonu  519-064-901 lub 519-064-905.

Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zwracamy się z apelem do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

reklama

Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 112 i przekaż informacje o swoich podejrzeniach.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

z dzisiaj
Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To...

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To próba...

z dzisiaj
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama