piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Policja i MOPS z pomocą dla bezdomnych

Policja i MOPS z pomocą dla bezdomnych
 

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Turku sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Proponują im pomoc oraz przekazują informacje o możliwości skorzystania między innymi z ciepłej odzieży czy posiłku, a także noclegu. Tych, którzy nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy uświadamiają, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się.

reklama

Policjanci sprawdzają i weryfikują wszystkie informacje i każdej osobie znajdującej się w trudnych warunkach bytowych proponują pomoc.

W nocy z 16 na 17 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku  interweniowali na Zdrojkach, gdzie przebywał bezdomny. Mężczyzna był przesypany śniegiem i miał trudności z poruszaniem się. Był przemoczony i zmarznięty, ale na szczęście pomoc przyszła na czas i mężczyzna trafili pod właściwą opiekę do noclegowni w Kole.

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. Wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku.

reklama

Ponownie apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numery alarmowe 112 może uratować życie

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Policja i MOPS z pomocą dla bezdomnych

Podobne artykuły

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw...

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw dla...

26 lt.
Turkowianie, uważajcie na oszustów!

Turkowianie, uważajcie na oszustów!

25 lt.
UWAGA! Odnotowano dziś wiele prób oszustwa na...

UWAGA! Odnotowano dziś wiele prób oszustwa na wnuczka.

24 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama