czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zatrzymane prawa jazdy i 74 mandaty. Weekendowa akcja "Prędkość" zakończona.

Zatrzymane prawa jazdy i 74 mandaty. Weekendowa akcja
 

W minioną sobotę 6 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku przeprowadzili na terenie powiatu tureckiego działań "PRĘDKOŚĆ". Podczas działań nałożyli 74 mandaty oraz zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W działaniach poza policjantami z Turku brali też udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Kole. Na drogach pojawiły się zarówno patrole wyposażone w ręczne mierniki prędkości i radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. Warunki drogowe powinny skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Niestety znaleźli się tacy, którzy  mimo trudnych warunków drogowych postanowili jechać szybciej, niż zezwalały na to obowiązujące ograniczenia.

reklama

Policjanci skontrolowali 92 pojazdy i nałożyli 74 mandaty karne kierującym, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Ponadto zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że prędkość bezpieczna wynika nie tylko z ograniczeń prędkości. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszych zachowań, a w szczególności dostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze. Zwalniajmy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Zatrzymane prawa jazdy i 74 mandaty. Weekendowa akcja Prędkość zakończona.

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z dzisiaj
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama