środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

UWAGA! Odnotowano dziś wiele prób oszustwa na wnuczka.

UWAGA! Odnotowano dziś wiele prób oszustwa na wnuczka.
 

Uwaga w dniu dzisiejszym z mieszkańcami Turku i powiatu telefonicznie kontaktują się osoby próbujące dokonać "oszustwa na wnuczka". Apelujemy do wszystkich by skontaktowały się ze znanymi im osobami starszymi i uczuliły je na ten proceder.

Otrzymujemy dziś wiele zgłoszeń świadków lub też czytelników, którzy mieli informacje od osób starszych, że trwa zmasowana akcja oszustów próbujących wyłudzić pieniądze "metodą na wnuczka". Podobnie jak Komenda Powiatowa Policji w Turku w nadsyłanych artykułach profilaktycznych związanych z tego typu oszustwami apelujemy o wsparcie osób starszych, które rzadko korzystają z internetu i problemu nie znają.

reklama

Oto jedno z takich zgłoszeń które otrzymaliśmy drogą elektroniczną -Można by poinformować że po Turku znów dzwonią oszuści i próbują wrobić starszych ludzi metodą na wnuczka. Moja babcia na szczęście nie dała się nabrać.

Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy 112 i przekaż informacje o swoich podejrzeniach.

Historii związanych z oszustwami na wnuczka czy policjanta jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta. Ofiarami przestępstw na wnuczka czy policjanta są zazwyczaj osoby starsze. Dlatego ostrzegajmy bliskich czy samotnie mieszkających sąsiadów, by być może uchronić ich w przyszłości przed oszustami.

reklama

Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać tę sytuację. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji nawet, jeżeli telefon od rzekomego wnuczka, nie był próbą oszustwa. Policjanci są po to, aby Cię chronić, nie bój się zwrócić do nas o pomoc. Znane są przypadki, kiedy osoby starsze podejrzewając, że mogą być ofiarą oszustwa, zawiadomiły Policję przed przekazaniem pieniędzy. Dzięki temu udało się zatrzymać takich oszustów i ich pomocników.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
UWAGA! Odnotowano dziś wiele prób oszustwa na wnuczka.

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama