wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw dla oszustów

Policja w Turku apeluje: Pandemia to czas żniw dla oszustów
 

W związku z eskalacją oszustw polegających na wyłudzaniu pieniędzy od osób w wieku senioralnym na tzw. legendę wypadku drogowego, na policjanta czy wnuczka. asp. Marzena Kwaśna z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili działania profilaktyczne mające na celu przestrzec mieszkańców naszego terenu przed potencjalnymi oszustami. W miejscach uczęszczanych przez seniorów rozdawali broszury informując przy tym o najczęściej stosowanych przez sprawców metodach działania i wskazując jak nie dać się oszukać.

Apel do seniorów! Zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi, którzy mogą podawć się np. za "policjanta", "lekarza", "wnuczka", "pracownika instytucji pomocowej. Pamiętaj, że Policja nigdy nie będzie Cię prosila o wypłatę pieniędzy z banku i przekazanie ich nieznanym osobom lub pozostawienie we wskazanym miejscu. Nie dokunuj zakupu szczepionek i produktów farmaceutycznych na własną rękę.POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZUJ PIENIĘDZY! - skontaktuj się najpierw z rodziną i potwierdź, czy potrzebują pomocy finansowej.

reklama

Jeżeli macie Państwo podejrzenia, że możecie zostać oszukani bardzo proszę o szybką reakcję. Dzwońcie natychmiast pod numer alarmowy 112. Tylko nasze wspólne działanie może doprowadzić do zatrzymania oszustów.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie...

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie weselne w...

11 kw.
Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na...

Mieszkanka Turku ofiarą oszustów na ogólnopolskim...

9 kw.
Spokojny wielkanocny weekend w Turku i...

Spokojny wielkanocny weekend w Turku i powiecie....

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama