środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek
 

W dniach 2-3 marca br. funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia na osadniku wodnym zlokalizowanym na terenie Komendy Powiatowej PSP w Turku.

Strażacy wyposażeni w sprzęt do ratownictwa wodno-lodowego na poziomie podstawowym doskonalili techniki podejmowania osób z wody - przerębla, pod którymi załamał się kruchy lód. To właśnie takie warunki, gdzie lód jest kruchy i nie można się po nim poruszać, nawet za pomocą sań wodno - lodowych odzwierciedlają realne sytuacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków.

reklama

Choć zima nieuchronnie zbliża się do końca, to wciąż mogą pojawić jeszcze ujemne temperatury powietrza, a miejscami może zalegać coraz cieńsza pokrywa lodowa. W przypadku, gdy pod kimś załamie się lód, strażacy zalecają natychmiast zaalarmować służby ratownicze. Potem ewentualnie można z brzegu starać się pomóc poszkodowanym, podając coś, czego mogą się uchwycić. - Jeśli jednak tonący jest dalej, nie podejmujmy się samodzielnego ratowania, bo sami możemy się znaleźć w niebezpiecznej sytuacji.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

2 wrz.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama