czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji charytatywnej. Wszystko nagrały kamery.

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji charytatywnej. Wszystko nagrały kamery. - fot. screenshot z monitoringu
fot. screenshot z monitoringu 

Do zuchwałej kradzieży doszło w poniedziałek 15 marca 2021 w jednym ze sklepów spożywczych w Turku. Dzięki kamerom zainstalowanym w sklepie udało się szybko ustalić personalia złodzieja. Zasmuca fakt, że obiektem kradzieży była puszka z datkami na leczenie niepełnosprawnego dziecka.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski w dniu wczorajszym o około godziny 21.00 doszło do kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Turku. -Mężczyzna w wieku 24 lat zabrał ze sklepu puszkę z datkami na akcję charytatywną. Policjanci już wytypowali sprawcę dzięki monitoringowi. W puszce było prawdopodobnie nie więcej niż 500 zł przez co czyn nosi znamiona jedynie wykroczenia z Artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń za co grozi kara aresztu, ograniczenie wolności albo grzywna. - informuje Latuszewski.

reklama

Poniedziałkowa kradzież zasmuca z uwagi na obiekt kradzieży czyli datki na cel charytatywny. Pracownice sklepu w którym miała miejsce kradzież poprzez zbiórkę do puszki pragnęły wesprzeć niepełnosprawnego Ksawerego. Chłopiec ma 6 lat i od urodzenia nie chodzi. Stwierdzono u niego miopatię mięśni oraz artrygrypozę, które powodują u niego znaczne ograniczenia i przykurczę mięśni. W ostatnim czasie pojawiła się możliwość wykonania operacji w Paley European Instytute, która może dać mu możliwość samodzielnego stania i być może poruszania się na własnych nogach. Niestety koszt tej operacji wraz z rehabilitacją przekracza kwotę 400 tys. zł nieosiągalną dla rodziców Ksawerego.

Może te wczorajsze wydarzenia spowodują szersze nagłośnienie zbiórki na leczenie Ksawerego i ją przyspieszą. Wesprzeć zbiórkę na operację Ksawerego możemy na 3 sposoby:

1.
Zbiórka w serwisie Siepomaga pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/ksawery
2. Przekazać 1% podatku wg danych: KRS 0000037904 – cel szczegółowy „28763 Oliwa Ksawery”
3. Dokonując wpłaty indywidualnej na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą nr: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 w tytule podając „28763 Oliwa Ksawery”

reklama

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama