środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach Pańskich. Budynek gasiło 8 zastępów straży.

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach Pańskich. Budynek gasiło 8 zastępów straży. - fot. nadesłane przez Czytelnika
fot. nadesłane przez Czytelnika 

W nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Kowale Pańskie doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Pożar gasiło 8 zastępów z PSP oraz OSP. Nikt z zamieszkujących dom nie ucierpiał.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt. Krzysztof Gruszczyński zgłoszenie o pożarze w Kowalach Pańskich (gm. Kawęczyn) wpłynęło do dyżurnego w poniedziałek 29 marca 2021 r. o godzinie 2:43. Na miejsce zadysponowano znaczne środki w tym 5 zastępów z PSP w Turku oraz zastęp z OSP Kawęczyn i dwa z OSP Kowale Pańskie.

reklama

- Doszło do pożaru poddasza budynku jednorodzinnego mieszkalnego. Spaleniu uległa część balkonowa oraz pokrycie dachu. Dach został częściowo rozebrany. Po ugaszeniu całość została sprawdzona kamerą termowizyjną. Budynek oddymiono wentylatorem. W budynku mieszkało 5 osób, wszystkie ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem strażaków. Działania strażacy zakończyli o 8:06 – informuje Krzysztof Gruszczyński.

Urząd Gminy w Kawęczynie informuje ponadto, że rodzina w wyniku pożaru poniosła duże straty materialne. Urząd Gminy udostępnił poszkodowanej rodzinie mieszkanie komunalne w Kowalach Pańskich - Kolonii. Rodzina została również objęta wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kawęczynie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji....

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz...

7 sierp.
Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama