sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Gazował samochodem, zakłócał ciszę i groził policjantom. Wieczorna interwencja na Składkowskiego.

Gazował samochodem, zakłócał ciszę i groził policjantom. Wieczorna interwencja na Składkowskiego.
 

W czwartek wieczorem po godzinie 22.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku interweniowali na ulicy Składkowskiego, gdzie wg zgłoszeń mieszkańców młody mężczyzna zakłócał ciszę nocną. Policjanci obezwładnili i zatrzymali awanturującego się 34-letniego mieszkańca.

Początkowo zgłoszenie o głośno zachowującym się mężczyźnie na ulicy Sportowej policjanci otrzymali około godziny 21.40. Po przybyciu patrolu policji na miejsce nie stwierdzono problemów ze zgłoszenia. Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski kolejne zgłoszenie napłynęło po godzinie 22.00 od mieszkańców sąsiedniej ulicy. -Policjanci interweniowali na ulicy Składkowskiego. O godzinie 22.17 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ktoś zachowuje się zbyt głośno. Chodziło o głośną pracę silnika w zaparkowanym na tejże ulicy samochodzie osobowym. Na miejsce przybyły policyjne radiowozy oraz patrol pieszy - przekazał Latuszewski.

reklama

Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali agresywnie zachowującego się 34-letniego mężczyznę. -Zachowywał się irracjonalnie, był opryskliwy i arogancki wobec funkcjonariuszy policji i nie wykonywał ich poleceń. - relacjonuje oficer prasowy KPP Turek. W trakcie interwencji mężczyzna zamknął się w zaparkowanym pojeździe. W rękach awanturnika zauważono długie ostre narzędzie przypominające wyglądem maczetę, policjanci z uwagi na to wybili szybę i wyciągnęli 34-latka z samochodu. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Jak się okazuje zatrzymany 34-latek jest już znany policjantom. Został zatrzymany do czasu wyjaśnienia czwartkowych wydarzeń. Mężczyzna oprócz zakłócania spokoju publicznego odpowie także za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariuszy policji.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

z wczoraj
Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

27 lip.
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama