Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie Kawęczyn.

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie Kawęczyn.
 

Dramatycznie zakończyła się zabawa 5-letniego dziecka w jednej z wsi na terenie gminy Kawęczyn. Malca zaatakował zerwany z kojca pies i dotkliwie pogryzł. Sprawę badają policjanci z komisariatu w Dobrej.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski zgłoszenie o pogryzieniu chłopca otrzymano 29 marca br. o godz.16.50. - Chłopczyk bawił się z innym dzieckiem na polu przy gospodarstwie. Pies znajdujący się na terenie gospodarstwa wyskoczył z kojca, a następnie zaatakował to 5-letnie dziecko. Chłopiec odniósł obrażenia, w tym rany głowy i został przewieziony do szpitala w Kalisza. - relacjonuje Latuszewski. W szpitalu w Kaliszu dokonano szycia ran głowy pogryzionego dziecka.

reklama

Według relacji świadków dzieci bawiły się na wspomnianym polu bez opieki osoby dorosłej. Zwierzę poddano 15-dniowemu okresowi obserwacji, które nie wykazało objawów wścieklizny. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrej prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Zdarzenie podchodzi pod artykuł 160 § 1 Kodeksu Karnego, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Właścicielowi psa za przestępstwo z tego paragrafu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na chwile obecną wiadomo, że pies posiadał wymagane szczepienia.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego...

Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego pies...

26-03-2018
Smaszew: Punto potrąciło spacerującą z psem

Smaszew: Punto potrąciło spacerującą z psem

09-10-2017
Ukradł psa wartego 2 000 zł

Ukradł psa wartego 2 000 zł

22-12-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama