sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Efekt policyjnej akcji na drogach powiatu - 22 piratów straciło prawo jazdy.

Wideo: Efekt policyjnej akcji na drogach powiatu - 22 piratów  straciło prawo jazdy.
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w kwietniu zatrzymali uprawnienia 22 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci prowadzili kontrole wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu wyposażonego w wideo rejestrator.

Tylko w kwietniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku zatrzymali aż 22 prawa jazdy na terenie powiatu tureckiego za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

reklama

Niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem 128 km/h w terenie zabudowanym. Do kontroli drogowej został zatrzymany 12 kwietnia br. w Strachocicach. Kierujący VW Sharanem 38-letniego mężczyznę jechał aż 128 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowana do warunków panujących na drodze niesie za sobą ryzyko m.in. utraty panowania nad pojazdem oraz wpływa na rodzaj i skalę doznanych w wypadku obrażeń. Apelujemy, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i dostosowali ją do warunków panujących na drodze. W miejscach wymagających szczególnej ostrożności jak przejścia dla pieszych, przyjazdy dla rowerów czy skrzyżowania należy zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność.

reklama

Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek 4 samochodów osobowych w Żukach. Trzy...

Wypadek 4 samochodów osobowych w Żukach. Trzy osoby...

11 maj.
Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych...

Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych w Turku

5 maj.
List Komendanta PSP w Turku z okazji Dnia Strażaka

List Komendanta PSP w Turku z okazji Dnia Strażaka

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama