sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W nocnej akcji gaszenia 7 zastępów straży pożarnej.

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W nocnej akcji gaszenia 7 zastępów straży pożarnej.
 

W nocy przed godziną 2:40 na ulicy Leśnej w Turku doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Spaleniu uległ przyległy taras oraz w dużej części poddasze budynku. Na posesji znajdowała się jedna osoba, której nic się na szczęście nie stało. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny.

Jak informuje kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zgłoszenie o pożarze otrzymano w poniedziałek 17 maja 2021r. o godzinie 2:40 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów JRG oraz 2 zastępy OSP. Pożar gasiły jednostki z PSP Turek, OSP Turek oraz OSP Kowale Księże. -Pożar powstał na tarasie przyległym do budynku po czym przeniósł się na dach. Działania strażaków w pierwszej fazie akcji ratunkowej polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się taras oraz konstrukcję dachową budynku. Ratownicy do środka budynku wprowadzili drugi prąd gaśniczy na płonące poddasze. Strażacy używali ochrony osobistej m.in. w postaci aparatów dróg oddechowych. Z wnętrza budynku wyniesione zostały dwie butle na gaz propan-butan, poczym schodzono je prądami wody. Do działań wprowadzono także podnośnik hydrauliczny i kontynuowano działania w celu ugaszenia pożaru z zewnątrz. Poddasze rozebrano i przeszukano w celu wykluczenia przebywania tam osób postronnych. Obiekt sprawdzono także przy użyciu kamery termowizyjnej oraz czujników na obecność dwutlenku węgla. - relacjonuje kpt. Jacek Erkiert.

reklama

Podsumowując spaleniu uległa izba dachowa, konstrukcja dachu oraz taras. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaproszenie ognia. Akcja trwała 2 godziny 25 min.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej...

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP...

30 sierp.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji....

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama