piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach leśnych

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach leśnych
 

W piątek 28 maja br. o godz. 11: 00 na terenach leśnych w miejscowości Głogowa, leśnictwo Wyszyna oddział 58, należące do Nadleśnictwa Turek odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Władysławów oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Turku.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania służb leśnych oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej do likwidacji pożarów powstałych na terenach leśnych, sposób organizacji łączności oraz ocena współpracy między służbami. Jednostki ćwiczyły rozwijanie linii wężowych na duże odległości, sprawianie dużych przenośnych zbiorników wodnych, a także budowy stanowisk wodnych.

reklama

Praktyczne ćwiczenie opierało się głównie na przetłaczaniu z przepompowywaniem wody na duże odległości, z założeniem dostarczenia wody przy pomocy węży W 75, W110 na duże odległości, z zachowaniem określonej wydajności przy założeniu do ćwiczeń.

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama