środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Dwie osoby zatrzymane za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych

Dwie osoby zatrzymane za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych - foto: freeimages.com / rotorhead
foto: freeimages.com / rotorhead 

W miniony weekend kontrole na drogach powiatu tureckiego pozwoliły ująć dwie osoby za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych. Jedno ze zdarzeń miało miejsce w Wielopolu a drugie w nocy w Brudzewie.

W sobotę 5 czerwca o godzinie 22.52 wykazano posiadanie substancji psychoaktywnych u 29-letniego mężczyzny w miejscowości Wielopole (gm. Tuliszków). -Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Tuliszkowie podczas legitymowania mężczyzny, który siedział w zaparkowanym na parkingu w Wielopolu Audi A4, ujawnił przy nim biały proszek w foliowej torebce. Dokładnie były to białe kryształki, które po sprawdzeniu w testerze okazały się nowymi substancjami psychoaktywnymi wg ustawy o przeciwdziałaniu narkomani jako środek zakazany. - podaje w rozmowie z redakcją st.asp. Dorota Grzelka z KPP Turek. Ilość ujawnionych substancji to 0,54 grama. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do Komendy Policji w Turku oraz osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem dalszego wyjaśnienia sprawy. Zatrzymany 29-letni mężczyzna to mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

reklama

Do drugiego zatrzymania za posiadanie niedozwolonych substancji doszło 6 czerwca w niedzielną noc o godzinie 2.22 w miejscowości Brudzew na ulicy Polnej. -Podczas kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Ford Mondeo, policjant rewirów dzielnicowych ujawnił susz roślinny oraz biały proszek. Podczas dalszego przeszukania nie ujawniono większej ilości zakazanych substancji. - informuje KPP Turek. Ujawnione substancje to marihuana w ilości 0,51 grama oraz środki psychoaktywne wadze 0,16 grama. Kierującą pojazdem była 25-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Turku.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i...

Wideo: Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i...

16 czerw.
Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie...

Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie policjantów....

29 mrz.
Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej...

Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej na ul...

18-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama