Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP Turek już niebawem!

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP Turek już niebawem! - Źródło: Archiwum KP PSP Turek
Źródło: Archiwum KP PSP Turek 

Już niedługo do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zawita nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca pomiędzy Państwową Strażą Pożarna a samorządami.

Niemal wszystkie samorządy odpowiedziały na pisemną prośbę Komendanta Powiatowego PSP w Turku, odnośnie pomocy w sfinansowaniu zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samorządy po podjęciu stosownych uchwał oraz podpisaniu umów z Komendą Powiatową przekazały środki finansowe na ,,Wojewódzki fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej".

reklama

Łączna kwota dofinansowania z samorządów do zakupu średniego samochodu to 285.000 zł. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł.bryg. Piotr Pietrucha składa serdeczne podziękowania samorządom: Powiatu Tureckiego, Gminy i Miasta Dobra, Gminy i Miasta Tuliszków, Gminy Malanów, Gminy Przykona, Gminy Turek, Gminy Brudzew, Gminy Władysławów oraz Gminy Kawęczyn za pomoc w dofinansowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Postępowanie przetargowe na dostawę samochodu ratowniczo-gaśniczego prowadzi Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym mija 03.08.2021 r.

Źródło: gov.pl - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

05-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama