czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Turku

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Turku
 

Dzisiaj w auli w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyła się uroczysta zbiórka, poświęcona 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Z tej okazji policjantom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Turku wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, medale oraz wyróżnienia.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00  w kościele pod wezwaniem Św. Barbary, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji policjantów i ich rodzin, koncelebrowaną przez księdza Kanonika Mirosława Frankowskiego - kapelana Komendy Powiatowej Policji w Turku. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 11.30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

reklama

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku  Komendantowi Powiatowemu Policji w Turku inspektorowi Michałowi Grzelakowi przez dowódcę uroczystości podinspektora Andrzeja Grobelskiego Naczelnika Wydziału Prewencji. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Turku i odegraniu hymnu państwowego rozpoczęła się część, podczas której policjantom zostały wręczone akty mianowania  na wyższe stopnie policyjne. W 102. rocznicę powołania Policji Państwowej awansowanych zostało 46 funkcjonariuszy, w tym jeden wyróżniony przedterminowym awansem.  W korpusie oficerów starszych, awans otrzymał jeden policjant na stopień podinspektora Policji. W korpusie aspirantów, awansowano dwudziestu jeden policjantów, w korpusie podoficerów awans otrzymało dziewiętnastu policjantów, w korpusie posterunkowych awans otrzymało pięciu policjantów.

Podczas swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Turku inspektor Michał Grzelak przemówieniu skierował słowa podziękowania i uznania dla całej załogi Komendy Powiatowej Policji, podziękował za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, podkreślając jednocześnie ich zaangażowanie i poświęcenie. Przedstawicielom związków zawodowych za godne reprezentowanie policjantów i pracowników Policji.

Decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów i Wielkopolskiej Policji inspektor Michał Grzelak, podinspektor Andrzej Grobelski,  aspirant sztabowy Mariusz Mikołajczyk otrzymali medale 100-lecia Powstania Policji Państwowej. Przewodniczący Zarządu terenowego NSZZ Policjantów Zenon Wieczorek otrzymał Krzyż Niepodległości Kl. II za zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów. Srebrny medal NSZZP Policjantów Województwa Wielkopolskiego otrzymali aspirant sztabowy Piotr Krajewski, aspirant sztabowy Piotr Zieliński i aspirant sztabowy Mateusz Latuszewski. Brązowy  medal NSZZP Policjantów Województwa Wielkopolskiego wręczono aspirantowi Katarzynie Kołudzie, aspirantowi Dariuszowi Kowalcowi, aspirantowi Arkadiuszowi Zawadzkiemu, młodszemu aspirantowi Sławomirowi Majdzie oraz pracownikom cywilnym KPP w Turku Kamilowi Tokarskiemu i Karolowi Sulei.

Wymienione wyróżnienia funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali z rąk Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego młodszego inspektora Andrzeja Szarego.

reklama

Od władz samorządowych i instytucji współpracujących z Komenda Powiatową Policji w Turku wpłynęło wiele podziękowań za rzetelną, pełną poświęcenia służbę. Nie zabrakło również życzeń satysfakcji z wykonywanych zadań i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z dzisiaj
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama