czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie Elektrowni Adamów

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie Elektrowni Adamów
 

We wtorek tj. 27 lipca br. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Turek przeprowadzili ćwiczenia doskonalące dla jednostek włączonych do KSRG z terenu powiatu Tureckiego.

Ćwiczenia dotyczące gaszenia pożarów wewnętrznych przeprowadzono w kompleksie pomieszczeń znajdujących się na terenie niedziałającej elektrowni Adamów. W szkoleniu uczestniczyli druhowie z czterech jednostek - OSP Kuny, OSP Smuslko, OSP Kawęczyn, OSP Kowale Księże. Celem zajęć było przedstawienie różnych technik operowania prądami gaśniczymi wody, przypomnienie zasad wejścia do budynku i poruszania się w nim.

reklama

Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części każdy z uczestników podawał wskazany przez instruktora prąd gaśniczy. Druga część zajęć polegała na prawidłowym wejściu do budynku, odnalezieniu osoby poszkodowanej, dotarciu do źródła ognia i podaniu prądów gaśniczych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

fot. OSP Smulsko / OSP Kowale Księże

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

OSP Kuny w Krajowym Systemie...

OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na...

2 sierp.
Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.
Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama