wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Oszustwo "na fotowoltaikę". Mieszkanka powiatu straciła 17-tysięcy złotych

Oszustwo
 

Fotowoltaika w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz więcej osób, decyduje się na montaż odnawialnych źródeł energii. Sytuacja ta spowodowała, że na rynku pojawiło się dużo nowych firm, oferujących panele słoneczne w atrakcyjnych cenach. Często pod takimi okazjami kryją się działania oszustów, którzy chcą przywłaszczyć sobie oszczędności innych osób lub wyłudzić ich dane osobowe.   

Ofiarą takiego oszustwa padła 38-letnia mieszkanka powiatu tureckiego, która razem z mężem chciała skorzystać z usług firmy, zajmującej się sprzedażą oraz montażem paneli fotowoltaicznych. Przestępcy byli bardzo dobrze zorganizowani i przygotowani do swojej roli. Kobieta nawet przez chwilę nie wątpiła w wiarygodność przedstawionej oferty, co skutkowało podpisaniem umowy, która zawierała dane wrażliwe nowych nabywców.

reklama

Problemy zaczęły się w chwili, gdy 38-latka chciała zrezygnować z zakupu i montażu fotowoltaiki. Oszustów to nie zniechęciło i budując dalej swą wiarygodność, poinformowali kobietę, że nałożą na nią karę finansową za zerwanie podpisanej umowy. Małżeństwo pozostało jednak przy swojej decyzji i wówczas kontakt z przestępcami się urwał. 38-latka kilka tygodni później dowiedziała się, że jej konto bankowe zostało obciążone kredytem zaciągnietym przez oszustów na blisko 17 tysięcy złotych.

źródło: KMP Konin

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To...

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To próba...

24 wrz.
Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie...

Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie...

20 sierp.
74-letnia mieszkanka z Turku oszukana na 54...

74-letnia mieszkanka z Turku oszukana na 54 tysiące...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama