wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

74-letnia mieszkanka z Turku oszukana na 54 tysiące złotych.

74-letnia mieszkanka z Turku oszukana na 54 tysiące złotych.
 

Wczoraj metodą "na policjanta" doszło do oszustwa, w wyniku którego 74-letnia mieszkanka naszego miasta straciła 53 tysiące złotych. Kobieta myśląc, że rozmawia z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Turku wykonywała wszystkie polecenia rzekomego funkcjonariusza. Ostrzegamy i przypominamy sposoby działania oszustów. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać.

Działania sprawców obligują nas do przypominania, że oszuści nie zawiesili swoich działań na czas wakacji. Wciąż najbardziej popularna jest metoda podawania się za policjanta, który rozpracowuje bardzo ważna sprawę związaną z "korupcją bankową".  Dlatego też, prosi rozmówcę o wypłatę środków pieniężnych z rachunku bankowego i przekazanie ich w umówione miejsce co ma umożliwić rozpracowanie grupy i ujęcie sprawców na gorącym uczynku. Informujemy to tak nie działa, nie ma takiej możliwości! Żaden z policjantów nie prosi o przekazanie gotówki na rzecz prowadzonego postępowania.

reklama

Z uwagi na powtarzające się co jakiś czas próby oszukania osób starszych coraz to nowszymi metodami Policja przypomina, że ludzie starsi są tą grupą, która jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo stania się ofiarą oszustwa lub kradzieży.

Prosimy powtórzcie to swoim bliskim! Zawsze sprawdzajmy, czy osoba, która do nas telefonuje jest tym, za kogo się podaje. ROZŁĄCZMY POŁĄCZENIE, udajmy się do najbliższej jednostki Policji i zgłośmy próbę oszustwa. Takie zachowanie może uchronić innych przed staniem sie ofiarą przestępstwa oraz może przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawców.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

24 wrz.
Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To...

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To próba...

24 wrz.
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama