poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP "Adamów".

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP
 

Kroniki strażackie towarzyszą druhom ochotnikom od zawsze będąc cennym źródłem historycznym dla późniejszych pokoleń. Najczęściej spisywane, aby utrwalić i ocalić od zapomnienia wydarzenia z dawnych czasów, a w szczególności zachować pamięć o sobie, własnych przodkach, ludziach i miejscach związanych z działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ten ważny element służby druhów ochotników doceniają także władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych organizując konkursy na najlepsze kroniki i pamiętniki jednostek OSP na szczeblach wojewódzkich i krajowym. W minioną sobotę 28 sierpnia br. w Grabonogu w powiecie gostyńskim odbyły się eliminacje XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik dla Województwa Wielkopolskiego. Wśród laureatów znalazły się dwie kroniki z powiatu tureckiego. Jury tegorocznej edycji konkursu doceniło pracę druhny Renaty Sochackiej za kronikę Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku oraz kronikę Zakładowej OSP przy KWB Adamów, którą reprezentował druh Gerard Sikora.

reklama

W ramach eliminacji Jury zwracało szczególną uwagę na zakres i koncepcję krotnik oraz ich stopień powiązania z działalnością jednostek OSP. Ważnym był także poziom merytoryczny, autentyczność i obiektywizm, a także forma i zakres ilustracji, styl tekstów i poprawność językowa. Kolejnym etapem konkursu jest finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, który odbędzie się w dniach 17-19 września w Toruniu. Trzymamy kciuki za jak najlepsze przyjęcie laureatów z naszego powiatu na szczeblu krajowym.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama