Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym..

Kolejne zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym..
 

Pomimo apeli o rozwagę i ostrożność kierujący nadal łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W ubiegłym tygodniu trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

26 sierpnia br. w Kaczkach Średnich kierująca Audi jechała z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Natomiast 28 sierpnia br. w Dąbrowie gm. Dobra funkcjonariusze z Grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Astrą, który przekroczył prędkość aż o 62 km/h w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

reklama

Tego samego dnia w Żeroniczkach policjanci zatrzymali kierującego Citroenem C5, który przekroczył prędkość aż o 66 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h jechał z prędkością 106 km/h.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę!

reklama

Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy wciąż lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się oni nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikami, a tym samym na reakcję.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama