niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wyłowiony z Warty mężczyzna to najprawdopodobniej poszukiwany 58-letni mieszkaniec gminy Przykona

Wyłowiony z Warty mężczyzna to najprawdopodobniej poszukiwany 58-letni mieszkaniec gminy Przykona - Most Warszawski w Koninie / fot. Konin.pl
Most Warszawski w Koninie / fot. Konin.pl 

Potwierdzają się przypuszczenia dotyczące wyłowionego 14 września z Warty topielca. Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Koninie to najprawdopodobniej zaginiony ponad dwa tygodnie temu mieszkaniec gminy Przykona.

Z 58-letnim mężczyzną nie było kontaktu od 31 sierpnia 2021r. Według ustaleń śledczych mężczyzna został przywieziony przez rodzinę do szpitala w Koninie, gdzie skierowano go na badania tomograficzne. Z badania, które odbywa się po za konińskim szpitalem już nie powrócił. Rodzinie udało się jeszcze skontaktować telefonicznie z zaginionym jednak ten nie potrafił dokładnie określić miejsca w którym się znajdował. Od tego momentu z mężczyzną nie było kontaktu a policja rozpoczęła jego poszukiwania.

reklama

W niedzielę 12 września konińskie media informowały o odkryciu przez kajakarza dryfującego ciała na rzece Warta w okolicy mostu Warszawskiego. Pojawiły się wówczas przesłanki, iż topielcem może okazać się zaginiony ponad dwa tygodnie wcześniej w Koninie 58-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Wskazywać miały na to m.in. wiek  wzrost i ubranie topielca.

Jak informuje Dorota Klasińska, zastępca prokuratora rejonowego w Koninie, przeprowadzona weryfikacja danych w tym uzębienia i znaków szczególnych daje niemal pewność, że to zaginiony 58-latek. -Tak, weryfikacja dostarczonych przez rodzinę danych wskazuje na zaginionego mieszkańca powiatu tureckiego. Czekamy jeszcze na potwierdzenie badaniem DNA co da w tej kwestii stu procentową pewność. - informuje w rozmowie Dorota Klasińska dodając, że przeprowadzona w dniu dzisiejszym sekcja zwłok wykazała jako przyczynę śmierci utonięcie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca gm....

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca gm. Przykona.

6 wrz.
Zaginiony mieszkaniec Kawęczyna odnaleziony....

Zaginiony mieszkaniec Kawęczyna odnaleziony. Jest...

23 maj.
Zaginęła 58-letnia mieszkanka Żuk. Smutny finał...

Zaginęła 58-letnia mieszkanka Żuk. Smutny finał...

07-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama