niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policyjny dron w akcji. Ujawniono 29 wykroczeń drogowych dzięki użyciu drona.

Policyjny dron w akcji. Ujawniono 29 wykroczeń drogowych dzięki użyciu drona.
 

30 września br. na terenie naszego powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili wspólnie działania z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu przy użyciu BSPP- Bezzałogowego Statku Powietrznego Policji.

Podczas działań szczególną uwagę zwracano na zachowania kierowców w rejonie skrzyżowań dróg oraz przejść dla pieszych w tym przestrzegania przepisów dot. pierwszeństwa pieszych i wyprzedzania innych pojazdów.

reklama

W czasie trzech godzin ujawniono 29 wykroczeń m.in. niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, korzystanie z telefonu komórkowego, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy też niekorzystanie z wymaganych przepisami świateł.

Z uwagi na występowanie dużej ilości zdarzeń drogowych, w tym wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym apelujemy o przestrzeganie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jak zapowiadają turkowscy policjanci podobne działania będą realizowane cyklicznie.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjanci i strażacy na spotkaniu...

Policjanci i strażacy na spotkaniu profilaktycznym z...

19 paźd.
Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu...

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu...

18 paźd.
Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama