niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zuchwała kradzież telefonów w przerwie meczu Tura. 28-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Zuchwała kradzież telefonów w przerwie meczu Tura. 28-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności. - Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta 

10 października policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji przy wsparciu policjanta służby kryminalnej Turkowskiej jednostki Policji dzięki nagraniom z monitoringu zatrzymali sprawcę kradzieży telefonów komórkowych, które przez zawodników na czas rozgrywającego się meczu zostały postawione w szatni Stadionu 1000 lecia przy ul. Sportowej 3 w Turku.

Łupem 28-letniego mieszkańca Turku padło pięć telefonów komórkowych pozostawionych w szatni na czas rozgrywania imprezy sportowej. Zatrzymany  sprawca jest bardzo dobrze znany lokalnym policjantom za wcześniejsze przestępstwa popełniane przeciwko mieniu.

reklama

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się odzyskać skradzione telefony komórkowe  o łącznej wartości 4560 PLN. Nadmienić należy, że sprawca w czasie dokonywanej kradzieży nie był trzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 0,84 mg/l alkoholu. Do wyjaśnienia sprawy sprawca kradzieży został zatrzymany  w PdOZ KPP w Turku.

O incydencie informował także klub Tur 1921 Turek. -W dniu wczorajszym w trakcie meczu ligowego seniorów doszło do przykrej sytuacji na terenie klubu. Otóż tuż po przerwie w meczu wykorzystując chwilową nieuwagę nastąpiło włamanie i kradzież na terenie klubu. Skradziony został sprzęt prywatny zawodników, a także sprzęt klubowy. Dzięki szybkiej reakcji zawodników i kibiców kilkanaście minut po meczu udało się schwytać złodzieja zanim pojawiła się policja.  Dzięki szybkiej akcji udało się odzyskać większą część skradzionych rzeczy. Złodziej został przekazany w ręce policji, a jak się okazało był to nie pierwszy wybryk tego człowieka. Zarząd klubu postanowił podjąć kroki, które poprawią bezpieczeństwo w klubie, aby więcej do takich sytuacji nie doszło. - przekazał MKS Tur 1921 Turek.

Za dokonaną kradzież mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Turek / MKS Tur 1921 Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjanci i strażacy na spotkaniu...

Policjanci i strażacy na spotkaniu profilaktycznym z...

19 paźd.
Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu...

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu...

18 paźd.
Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama