poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

W recydywie pobił i ukradł 20 zł. 54-letniemu mężczyźnie grozi do 18 lat.

W recydywie pobił i ukradł 20 zł. 54-letniemu mężczyźnie grozi do 18 lat.
 

Policjanci kryminalni z Turku zatrzymali sprawcę rozboju, który pobił i okradł 73-letniego mężczyznę. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 29 października br. ok. godziny 15.00 na ul. Armii Krajowej w Turku. Do pokrzywdzonego podszedł nieznany mu mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy. Odpowiedział mu że nie ma pieniędzy i odszedł od niego. Gdy wracał ten sam mężczyzna zaatakował go i kilka razy uderzył go w twarz, po czym z kieszeni kurtki wyciągnął 20 zł. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala.

reklama

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu kryminalni z Turku zaczęli działać. Ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, po czym przystąpili do poszukiwań. Intensywne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania w sobotę około południa 54-letniego mężczyzny, podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna nie spodziewał się funkcjonariuszy i był bardzo zaskoczony ich widokiem. Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Turku i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa.

31 października br. w Prokuraturze Rejonowej w Turku  zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju. W trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Tego samego dnia został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Turku, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, ale wymiar kary może być w tym przypadku o połowę wyższy, ponieważ sprawca dopuścił się go w warunkach recydywy.

reklama

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
W recydywie pobił i ukradł 20 zł. 54-letniemu mężczyźnie grozi do 18 lat.

Podobne artykuły

Zuchwała kradzież telefonów w przerwie meczu...

Zuchwała kradzież telefonów w przerwie meczu Tura....

12 paźd.
Pani Barbara dziękuje za szybką akcję Policji i...

Pani Barbara dziękuje za szybką akcję Policji i...

5 paźd.
Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama