sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejni piraci drogowi zatrzymani. Rekordzistka przekroczyła prędkość o 63 km/h w zabudowanym.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani. Rekordzistka przekroczyła prędkość o 63 km/h w zabudowanym.
 

Tylko w niedzielę i poniedziałek policjanci zatrzymali trzech młodych kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko po drogach naszego powiatu. Jedna osoba straciła prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, a przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h skutkuje m.in. zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W niedzielę 7 listopada br. 20-letnia kobieta kierująca samochodem marki Hyundai  przekroczyła prędkość o 66 km/h na Alejach Jana Pawła II w Turku. Poruszał się z prędkością 113 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

reklama

Także w niedzielę 19-latek kierujący Seatem zatrzymany na ul. Kolskiej w Turku jechał z prędkością 90 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Niewiele brakło, żeby kierujący stracił od niedawna posiadane prawo jazdy.

W poniedziałek 8 listopada br. w Albertowie funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę kierującego Mercedesem. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał z prędkością 136 km/h. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego mandatami karnymi na kwotę ponad 1000 zł za przekroczenie prędkości, poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że tylko stosując się do obowiązujących przepisów mamy realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama