poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejni piraci drogowi zatrzymani. Rekordzistka przekroczyła prędkość o 63 km/h w zabudowanym.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani. Rekordzistka przekroczyła prędkość o 63 km/h w zabudowanym.
 

Tylko w niedzielę i poniedziałek policjanci zatrzymali trzech młodych kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko po drogach naszego powiatu. Jedna osoba straciła prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, a przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h skutkuje m.in. zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W niedzielę 7 listopada br. 20-letnia kobieta kierująca samochodem marki Hyundai  przekroczyła prędkość o 66 km/h na Alejach Jana Pawła II w Turku. Poruszał się z prędkością 113 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

reklama

Także w niedzielę 19-latek kierujący Seatem zatrzymany na ul. Kolskiej w Turku jechał z prędkością 90 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Niewiele brakło, żeby kierujący stracił od niedawna posiadane prawo jazdy.

W poniedziałek 8 listopada br. w Albertowie funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę kierującego Mercedesem. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał z prędkością 136 km/h. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego mandatami karnymi na kwotę ponad 1000 zł za przekroczenie prędkości, poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że tylko stosując się do obowiązujących przepisów mamy realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Oszuści nadal działają. Kolejna próba...

Oszuści nadal działają. Kolejna próba wyłudzenia...

26 list.
Trwa akcja

Trwa akcja "Trzeźwość". W zaledwie 20 minut...

15 list.
KPP Turek ostrzega przed

KPP Turek ostrzega przed "oszustwami nigeryjskimi"

8 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama