piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Oszuści nadal działają. Kolejna próba wyłudzenia pieniędzy "na policjanta".

Oszuści nadal działają. Kolejna próba wyłudzenia pieniędzy
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku  cały czas odnotowują zgłoszenia związane z oszustwami i usiłowaniami wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi osobami.

W tym tygodniu usiłowano oszukać mieszankę Turku. Jak ustalili policjanci do kobiety zadzwoniła inna kobieta i po pytaniu czy jest sama w domu powiedział, że zaraz ja odwiedzi. Chwilę później odebrała połączenie z numeru zastrzeżonego, lecz tym razem nadawcą był mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z jednostki policji. W czasie rozmowy powiedział, że kobieta ma w domu pieniądze i jej życie jest zagrożone, ponieważ planowany jest na nią napad. Zapewniła, że on ją ochroni, ale ma cały czas z nim rozmawiać i wykonywać jego polecenia. Gdy kobieta spytała czy może zadzwonić do członków rodziny, mężczyzna powiedział żeby nie dzwoniła bo ich życie może być zagrożone. Dodatkowo powiedział, że jej rodzina współpracuje z nim. Wydał jej polecenie, żeby przeliczyła wszystkie pieniądze jakie ma w domu, włożyła je do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Po tym jak wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi połączenie zostało przerwane. Chwilę po tym jak kobieta wyrzuciła pieniądze do domu wracał jeden z członków rodziny, który je podniósł i przekazał seniorce. Tym razem seniorka nie straciła swoich oszczędności.

reklama

Historii związanych z oszustwami na legendę jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet...

Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet 30...

15 st.
Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w...

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Przykonie

13 st.
Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama