piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna próba oszustwa na terenie powiatu tureckiego

Kolejna próba oszustwa na terenie powiatu tureckiego
 

W czwartek 30 listopada br. w godzinach popołudniowych do mężczyzny zamieszkującego gminę Turek zadzwoniła osoba podająca się jako Marcin Grad i oznajmiła, że jest policjantem Komendy Głównej Policji Wydział Śledczy o numerze legitymacji KP 7431/168. Następnie rozmówca polecił, aby zadzwonić na nr 997, wtedy podczas kontynuowania rozmowy dowie się więcej szczegółów. Osoba odbierająca połączenie wyczuła podstęp i się rozłączyła.

Była to tzw. próba oszustwa na tzw. legendę. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi osobami. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

reklama

Historii związanych z oszustwami na legendę jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet...

Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet 30...

15 st.
Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w...

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Przykonie

13 st.
Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama