piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Przykonie

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Przykonie
 

W  czwartek 13 stycznia, tuż przed godziną 11, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymał zgłoszenie o podłożonych ładunkach wybuchowych w Szkole Podstawowej w Przykonie. Źródłem informacji był wysłany email.

Informację o alarmie bombowym potwierdza st.kpt. Jacek Erkiert z Państwowej Straży Pożarnej w Turku. - Potwierdzamy alarm bombowy w szkole w Przykonie. Niska wiarygodność. Informację otrzymaliśmy o godzinie 10.54 od Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy w Turku, która została potwierdzona przez CBŚP. Ewakuacja nie była przeprowadzona. - informuje Erkiert. Na miejsce zadysponowano Policje oraz Straż Pożarną. Alarm okazał się fałszywy.

reklama

Centralne Biuro Śledcze oceniło informację jako mało wiarygodną. Zaistniałą sytuację policjanci określają mianem "kaskady". Chodzi tu o sytuację kiedy to z jednego maila rozsyłane są wiadomości na wiele innych adresów. W związku z ustaleniami nie wymagana była ewakuacja znajdujących się w placówce osób.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar rozdzielni energetycznej na ul....

Pożar rozdzielni energetycznej na ul. Wyszyńskiego....

16 st.
Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet...

Wpadł do rowu i nie miał prawka. Grozi mu nawet 30...

15 st.
Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

Potrącenie rowerzystki w Marianowie. Kobieta z...

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama