piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o rozwagę na drogach

Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o rozwagę na drogach
 

O przestrzeganie przepisów i rozwaga na drodze apelują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku. W czasie rutynowych kontroli na terenie powiatu, przypominają o zmianach w przepisach ruchu drogowego i rozdają ulotki informacyjne, które adresowane są zarówno do kierowców, jak i pieszych.

Kampania ma na celu przypomnienie najważniejszych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi przypominają o bezpiecznej jeździe i rozważnym korzystaniu z przejść dla pieszych. Poprzez takie działania funkcjonariusze chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Oprócz samych kierowców, ważne jest też uświadamianie pasażerów oraz bliskich, którzy również są narażeni na udział w zdarzeniach drogowych i ich nieoczekiwanych skutkach.

reklama

Organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampania „Czy to Cię tłumaczy?”, to działania ukierunkowane na dążenie do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez prawidłowe zachowania użytkowników dróg. Założeniem projektu jest uświadomienie uczestnikom dróg, że każdy z nich, dzięki niewielkim zmianom w swoim zachowaniu na drodze, może poprawić bezpieczeństwo oraz innych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama