wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Nowy rok z nowym taryfikatorem. Rekordzista otrzymał mandat na 2500 zł.

Nowy rok z nowym taryfikatorem. Rekordzista otrzymał mandat na 2500 zł.
 

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za niektóre rodzaje drogowych przewinień. Wysokie cyfry na wystawianych przez policjantów mandatach mają dyscyplinować tych, którzy w ocenie ustawodawcy, w największym stopniu przyczyniają się do wypadków i kolizji, a tym samym obniżają poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Nowy rok przywitał kierowców nowym taryfikatorem mandatów. Zmiany uderzyły głównie w drogowych piratów. Zwiększyła się wysokość grzywny którą nałożyć może sąd z 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych. Natomiast policjant może na miejscu wykroczenia ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tysięcy złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększa się do 6 tysięcy złotych.

reklama

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy łamią przepisy. Wielu kierujących jest zaskoczonych wysokością mandatów, które jeszcze kilka tygodni wcześniej były zdecydowanie niższe. W dniu 20 i 25 stycznia br. ukarali dwóch kierowców za potrącenia pieszych na przejściu. Zdarzenia zakończyły się na szczęście niegroźnymi obrażeniami. Za potrącenia, które było skutkiem nieustąpienia pierwszeństwa pieszym, policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości 2500 złotych. 27 stycznia br. mężczyzna poruszający się pojazdem niedopuszczonym do ruchu otrzymał mandat w wysokości 1500 zł. Natomiast kierowca, który wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd został ukarany zgodnie z nowymi przepisami mandatem w wysokości 1000 zł.

Przypominamy że najwyższy mandat za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a więc o 71 km/h i więcej może kosztować nawet 2500 złotych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 30 km/h najniższy mandat wynosi obecnie 800 złotych.

Policjanci przyznają, że póki co, kierowcy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia. Ruch na drogach uległ spowolnieniu, a kierujący jeżdżą znacznie ostrożniej. Apelujemy jednak, by głównym powodem tych zmian była troska o wzajemne bezpieczeństwo, zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Odznaczenia, awanse i podziękowania czyli...

Odznaczenia, awanse i podziękowania czyli obchody Święta Policji w Turku

18 lip.
Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska akcja "Trzeźwy poranek". W powiecie tureckim aż 1000...

11 lip.
92 Kontrole i 88 Mandatów. Policja...

92 Kontrole i 88 Mandatów. Policja podsumowała akcję "Prędkość"

3 lip.
Zaginiony 30-letni mężczyzna odnaleziony

Zaginiony 30-letni mężczyzna odnaleziony

30 czerw.
Policjanci z KPP Turek na profilaktycznych...

Policjanci z KPP Turek na profilaktycznych spotkaniach z działkowcami

21 czerw.
Najlepszy patrol policyjny w Wielkopolsce jest...

Najlepszy patrol policyjny w Wielkopolsce jest z Turku. Sukces...

20 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama