wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Renault dachował w Cichowie. Policja ustala tożsamość kierującego.

Renault dachował w Cichowie. Policja ustala tożsamość kierującego. - fot.: KPP Turek
fot.: KPP Turek 

Prowadzenie auta bez uprawnień, to, od stycznia 2022 roku, bardzo surowo karane wykroczenie. W takiej sytuacji sprawa trafia przed sąd, kara grzywny wynosi od 1,5 do nawet 30 tysięcy złotych. Dodatkowo kierujący ma obligatoryjnie, orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata. Jeszcze surowsza kara czeka tego kto prowadzi auto wbrew zakazowi sądowemu. W takim przypadku mówimy już o przestępstwie, którego sprawcy grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Czy właśnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w sobotę? Policja bada sprawę. 

4 lutego, około godziny 14, w Cichowie (gm. Brudzew), osoba kierująca samochodem marki Renault, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, dachowała, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że mężczyzna biorący udział w zdarzeniu, przebywa w szpitalu w Turku.

reklama

Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy, okazało się, że do marca 2024 roku, jest objęty zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Od mężczyzny pobrano krew do badań celem ustalenia, czy w momencie zdarzenia znajdował się pod działaniem alkoholu. Jesli policyjne śledztwo potwierdzi, że to on kierował autem, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KWA 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Renault dachował w Cichowie. Policja ustala tożsamość kierującego. - fot.: KPP Turek

Podobne artykuły

Oszuści znów w akcji. Nieostrożna mieszkanka...

Oszuści znów w akcji. Nieostrożna mieszkanka powiatu...

18 list.
Atak nożownika czy bójka z użyciem ostrego...

Atak nożownika czy bójka z użyciem ostrego...

15 list.
Wideo: Kolejne działania policji z udziałem...

Wideo: Kolejne działania policji z udziałem drona....

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama