środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kierowcom na podwójnym gazie grożą nawet dwa lata więzienia

Kierowcom na podwójnym gazie grożą nawet dwa lata więzienia
 

Trudno pojąć czym kierują się siadający za kółkiem „po kielichu”. Mimo coraz wyższych mandatów, zakazów prowadzenia pojazdów, a nawet groźby pozbawienia wolności, pijani kierowcy wciąż jeżdżą po naszych drogach, stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Coraz częściej dochodzi też do sytuacji, kiedy to inni uczestnicy ruchu drogowego, widząc niepokojące objawy, dokonują tzw. zatrzymania obywatelskiego. Właśnie z taką sytuacją mieli do czynienia świadkowie jazdy 27-letniego mężczyzny, który w nocy z 5/6 lutego w Kaczkach Średnich, kierował Fordem Focusem, mając 1.95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

reklama

Pijany kierowca z Kaczek zakończył weekend, w czasie którego policjanci zatrzymali dwóch innych, kierujących „po spożyciu”. Już w piątek, 4 lutego, około godz. 16, w Słodkowie, zatrzymano kierującego bmw 27-latka, któremu stwierdzono 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w sobotę, 5 lutego, około godz. 19.15, w Laskach, patrol dzielnicowych do rutynowej kontroli zatrzymał, kierującego volkswagenem golfem, 40-letniego mieszkańca gminy Turek. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu. Wszystkim pijanym kierowcom grożą dwa lata pozbawienia wolności i minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama