sobota 25 czerwca 2022

Łucji, Witolda, Wilhelma

30°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Policyjny dron w akcji. Bilans 28 mandatów na łączną kwotę 22 tys. zł!

Wideo: Policyjny dron w akcji. Bilans 28 mandatów na łączną kwotę 22 tys. zł!
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo. Tym razem obserwowali zachowania kierowców na drodze wojewódzkiej W470 wykorzystując policyjnego drona.

Wczorajsze działania na terenie powiatu tureckiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane były wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Informacje o popełnionych i zarejestrowanych wykroczeniach operator maszyny przekazywał policyjnym patrolom.

reklama

W trakcie czterogodzinnych działań przy wykorzystaniu drona i radiowozu z videorejestratorem funkcjonariusze ujawnili 28 wykroczeń w ruchu drogowym i nałożyli 28 mandatów na łączną kwotę 22 tysięcy złotych. Najwyższy mandat w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymał kierujący, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Tak wysokie mandaty związane są z nowym taryfikatorem mandatów, który wszedł w życie od 1 stycznia 2022r – grzywny zostały podwyższone zwłaszcza dla „drogowych piratów”. Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tej zmianie – wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze.

reklama

Apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Wideo: Policyjny dron w akcji. Bilans 28 mandatów na łączną kwotę 22 tys. zł!

Podobne artykuły

Policjanci z Turku ustalili miejsce pobytu...

Policjanci z Turku ustalili miejsce pobytu...

21 czerw.
Złodziej telefonu zatrzymany. Policjantom...

Złodziej telefonu zatrzymany. Policjantom pomógł...

10 czerw.
Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie...

Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie Vinted....

9 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama