sobota 25 czerwca 2022

Łucji, Witolda, Wilhelma

30°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy w lesie. Ćwiczenia w terenie

Strażacy w lesie. Ćwiczenia w terenie
 

Zbliżające się lato to zwykle susza, która w mniejszym lub większym stopniu zagraża lasom. Aby skutecznie walczyć z ogniem w lesie, strażacy z terenu gmin Kawęczyn , Malanów i Turku, ćwiczyli ostatnio działania w terenie.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania służb leśnych oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej do likwidacji pożarów powstałych na terenach leśnych, sposób organizacji łączności oraz ocena współpracy między służbami. Ćwiczenia odbywałay się na terenie miejscowości Czachulec Stary, leśnictwo Cisew, oddział 250 A, należących do Nadleśnictwa Turek.

reklama

Jednostki ćwiczyły rozwijanie linii wężowych na duże odległości, sprawianie dużych przenośnych zbiorników wodnych, a także budowy stanowisk wodnych. Praktyczne ćwiczenie opierało się na doważeniu wody z dwóch hydrantów oddalonych ok 1 kilometr od miejsca pożaru, zrzucaniu wody do zbiornika o pojemności 10 m3, a następnie podawanie 4 prądów gaśniczych przy założonym ciśnieniu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zaangażowanie nagrodzone. Wyróżnienie dla mł....

Zaangażowanie nagrodzone. Wyróżnienie dla mł. kpt....

15 czerw.
Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

20 maj.
Zwarcie instalacji przyczyną pożaru tartaku w...

Zwarcie instalacji przyczyną pożaru tartaku w...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama