środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak skończyła się akcja "Prędkość"

96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak skończyła się akcja
fot.: KPP w Turku 

Aż 96 mandatów za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym nałożyli na kierowców funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku. W jednym przypadku doszło nawet do zatrzymania prawa jazdy. To efekt akcji „Prędkość”, którą przeprowadzono na terenie powiatu tureckiego w środę, 27 kwietnia.

Na drogach pojawiły się zarówno patrole wyposażone w ręczne mierniki prędkości, jak i radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. Jazda z nadmierną prędkością i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków i ludzkich tragedii. Im szybsza jazda, tym dłuższe hamowanie i krótszy czas na reakcję w przypadku pojawienia się przeszkody na drodze. Kierowcy decydujący się na mocniejsze naciśnięcie pedału gazu i złamanie przepisów, zgadzają się z pełną świadomością na ryzyko spowodowania wypadku, utraty zdrowia, a nawet życia.

reklama

Każdego dnia policjanci reagują na przypadki łamania przepisów drogowych, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Aby jednak na drogach było bezpiecznie, niezbędne jest zaangażowanie i odpowiedzialność samych kierowców. Wspólne starania funkcjonariuszy i podróżnych dają dużą szansę na to, że do celu dojedziemy spokojnie, bez żadnych zagrożeń.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.
Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale...

Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale oszuści...

4 maj.
Zbrodnia sprzed lat... Poznańskie

Zbrodnia sprzed lat... Poznańskie "Archiwum X" wraca...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama