Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uwięziony na drzewie... Druhowie pomogli w potrzebie

Uwięziony na drzewie... Druhowie pomogli w potrzebie - fot.: OSP Wyszyna
fot.: OSP Wyszyna 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie kilka dni temu brali udział w niecodziennej akcji. Chodziło o kota, który utknął na drzewie i nie mógł poradzić sobie z zejściem.

Młody kot o biało-rudym umaszczeniu siedział wysoko na drzewie i donośnym miauczenie oznajmiał całemu światu, a przynajmniej całemu Przyborowowi (gmina Władysławów), że ma problem, z którym nie poradzi sobie sam. Cóż było robić? Właściciele postanowili poprosić o pomoc strażaków.

reklama

Zgłoszenie zarejestrowano w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku, które do akcji zadysponowało jednostkę OSP Wyszyna. Czy wóz strażacki pędził na sygnale? Chyba nie. Kot mógłby przestraszyć się jeszcze bardziej. A tego nikt nie chciał.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, druhowie bezpiecznie sprowadzili kota na ziemię i przekazali pod opiekę właścicielom. Miejmy nadzieję, że kot wyciągnie wnioski na przyszłość i odpuści sobie podniebne wycieczki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Uwięziony na drzewie... Druhowie pomogli w potrzebie - fot.: OSP Wyszyna

Podobne artykuły

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty...

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty nocnego...

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama