piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Początek wakacji i posypały się mandaty! Policjanci z Turku patrolują powiatowe drogi.

Początek wakacji i posypały się mandaty! Policjanci z Turku patrolują powiatowe drogi.
 

Za nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie na drogach powiatu tureckiego policjanci odnotowali kilka bardzo poważnych naruszeń ruchu drogowego. Pierwsze dni wakacji pokazały lekkomyślne podejście niektórych kierowców do zasad ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozważna jazdę.

Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Od piątku 24 czerwca  policjanci prowadzą wzmożone kontrole na wszystkich drogach naszego powiatu, aby podróżni, którzy rozpoczynają swój wypoczynek mogli czuć się bezpiecznie. Policjanci rozpoczęli akcję Bezpieczne wakacje.

reklama

Tylko od czwartku 23 czerwca funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kilku kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość oraz łamali przepisy ruchu drogowego narażających innych uczestników ruchu.

23 czerwca kierujący Seatem 21-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku zakaz wyprzedzania oraz korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego. Spotkanie z policjantami zakończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi.

24 czerwca kolejny 21-latek kierujący Mercedesm na ul. Chopina w Turku poruszał się z prędkością 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sprawę znajdzie swój finał w Sądzie. Tego samego dnia w Smulsku kierujący Audi jechał poza terenem zabudowanym 149 km/h, czyli o 59 więcej niż obowiązuje w tym miejscu. Na tego kierowcę nałożono mandat 1,5 tys. zł i 10 pkt karnych. Także w piątek 24 czerwca  kierujący Fordem Mustangiem przekroczył prędkość o 45 km/h i wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze nałożyli mandat 2 tys. zł i 13 pkt karnych.

reklama

26 czerwca inny mężczyzna kierujący Fordem Mustangiem jechał z prędkością 168 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 60 km/h. Na mężczyzna Funkcjonariusze nałożyli najwyższy mandat za przekroczenie prędkości czyli 2,5 tys. zł i 10 pkt karnych.

Funkcjonariusze drogówki wykorzystując nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki prędkości będą eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, dla których nie będzie taryfy ulgowej. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii.

Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny autobusów.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów (link: Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2022). Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

źródło: KPP Turek

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec...

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec powiatu...

21 lip.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.
Policjanci z Turku ustalili miejsce pobytu...

Policjanci z Turku ustalili miejsce pobytu...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama