piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek Średnich

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek Średnich - fot.: OSP Kowale Księże
fot.: OSP Kowale Księże 

O konieczności wezwania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i szybkiego przetransportowania pacjenta do szpitala, zadecydowali członkowie Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przyjechał wezwany przez córkę użądlonego wcześniej mężczyzny. Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 lipca ok. godz. 18 w Kaczkach Średnich (gm. Turek).

Owady takie jak pszczoły, osy czy szerszenie, żądląc wtłaczają pod skórę człowieka toksyczny jad. Choć dla większości ludzi pojedyncze użądlenia nie stwarzają zagrożenia zdrowia i życia, są też osoby szczególnie na nie wrażliwe. Kiedy mają świadomość czyhającego na nie niebezpieczeństwa, przeważnie posiadają przy sobie adrenalinę, której podanie hamuje występowanie ostrego wstrząsu anafilaktycznego.

reklama

W sobotę, około godz. 18, w Kaczkach średnich, owad ukąsił 56-latka. Mężczyzna, który źle się poczuł, skontaktował się ze swoją córką, która z kolei zawiadomiła pogotowie. Po przyjeździe na miejsce ratownicy zadecydowali o konieczności wezwania helikoptera i natychmiastowego przetransportowania mężczyzny do szpitala. Miejsce lądowania helikoptera oraz przetransportowanie pacjenta zabezpieczali druhowie z OSP Kowale Księże i PSP Turek.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

z wczoraj
Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty...

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty nocnego...

24 maj.
Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

20 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama