piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i biżuterię

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i biżuterię
 

Prawie pięć tysięcy złotych straciła 85-letnia mieszkanka Turku. Wykorzystując nieuwagę starszej pani, gotówkę i biżuterie ukradły jej dwie obce kobiety. Wcześniej staruszka sama wpuściła je do swojego domu. Chciała kupić od nich kilka ubrań.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 lipca, na terenie Turku. Do 85-letniej mieszkanki Turku zapukały dwie kobiety i pod pretekstem sprzedaży ubrań weszły do jej domu. Wykorzystując nieuwagę starszej pani ukradły jej pieniądze i biżuterię. W wyniku tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 4,8 tys. zł.

reklama

Policja apeluje do mieszkańców powiatu tureckiego, zwłaszcza starszych i samotnych, o ostrożność i rozwagę. Pod żadnych pozorem nie wpuszczajmy do mieszkań obcych osób. Pukając do naszych drzwi, przestępcy przedstawiają się najczęściej jako handlowcy, ale także jako pracownicy różnych instytucji czy fundacji. Gdy zostaną wpuszczeni do domu, próbują odwrócić uwagę domownika i ukraść pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Najlepiej było by nie korzystać z ich usług, w ostateczności poprosić sąsiada lub znajomego, aby również uczestniczył w takiej wizycie. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec...

Oszukany przy zakupie węgla. Mieszkaniec powiatu...

21 lip.
Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama