piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji brał udział nawet samolot!

Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji brał udział nawet samolot! - fot. Nadleśnictwo Turek - film
fot. Nadleśnictwo Turek - film 

Zakończyła się akcja gaszenia pożaru lasu na terenie leśnictwa Grzymiszew. W akcji brały udział jednostki straży pożarnych z terenu powiatu tureckiego oraz samolot z Leśnej Bazy Lotniczej Jaryszewo.

Samolot gaśniczy, który lata z prędkością 190 km/h, jest w swoich zbiornikach w stanie pomieścić dwa tysiące litrów wody. Jego obecność z pewnością przyczyniła się do sprawnego opanowania ognia.

reklama

Dziewięć na dziesięć pożarów w lasach powoduje człowiek. Do pożarów najczęściej dochodzi w warstwie suchej ściółki. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, leśników i alarmujących o ogniu zwykłych ludzi, pożary najczęściej udaje zdławić się w zalążku. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie tak samo.

Pamiętajmy – las płonie szybko, ale rośnie wolno! Jeśli kiedykolwiek zauważycie pożar w lesie – dzwońcie pod numer 112 lub 998.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty...

Kto podpalił stodołę w Felicjanowie? Straty nocnego...

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama