czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych. Spotkanie z zastępcą WKW PSP

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych. Spotkanie z zastępcą WKW PSP  - fot.: mł. kpt. M. Owczarek/ PSP w Turku
fot.: mł. kpt. M. Owczarek/ PSP w Turku 

Na podstawie ustawy z grudnia 2021 roku, strażakom ochotnikom OSP z 25-letnią wysługą przysługuje świadczenie ratownicze w wysokości 200 zł. Wręczenie decyzji o ich przyznaniu, było jednym z punktów spotkania z Zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomaszem Grelakiem.

W spotkaniu, które odbywało się we wtorek, 9 sierpnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, uczestniczyli prezesi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG oraz komendanci gminni z terenu powiatu tureckiego.

reklama

Decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych wręczał strażakom Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku bryg. Piotr Pietrucha. Przysługują one strażakom po minimum 25-letnich czynnych działaniach w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Następnie bryg. Tomasz Grelak omówił zagadnienia związane z realizacją ustawy o ochotniczych strażach pożarnych m.in.: ochroną prawną strażaków uczestniczących w działaniach ratowniczych, proces szkoleń dla OSP i zasady współpracy pomiędzy PSP i OSP. Kończąc swoje wystąpienie, zastępca WKW PSP podziękował za zaangażowanie w działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zachęcił do prowadzenia dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot.: mł. kpt. M. Owczarek/ PSP w Turku2
fot.: mł. kpt. M. Owczarek/ PSP w Turku3

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Strażacy z jednostek  z terenu powiatu...

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego...

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama