czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami - uczestnikami Olimpiady Pożarniczej w Celje

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami - uczestnikami Olimpiady Pożarniczej w Celje - fot. PSP Turek
fot. PSP Turek 

W dniu 2 września 2022 r. w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie odbyło się spotkanie z druhnami i druhami, którzy uczestniczyli w Olimpiadzie Pożarniczej w Celje na Słowenii. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak którego reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego bryg. Tomasz Grelak oraz Komendant Powiatowy PSP w Turku bryg. Piotr Pietrucha.

Spotkanie było okazją aby w szczególny sposób podziękować druhom i druhnom biorącym udział w Olimpiadzie oraz wszystkim którzy przyczynili się do osiągnięcia tak dobrych wyników.

reklama

Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z podziękowaniami przekazał wsparcie finansowe w kwocie 15 tysięcy złotych dla jednostki na zakup sprzętu, natomiast zastępca Komendanta Wojewódzkiego bryg. Tomasz Grelak wraz z Komendantem Powiatowym bryg. Piotrem Pietrucha zapewnili, że w roku 2023 będą wspierać jednostkę w dążeniach do poprawy wyposażenia.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku dh. Grzegorz Ciesielski wraz z dh. Jarosławem Pasikiem w ramach podziękowania za wsparcie wręczyli Komendantom pamiątkowe ryngrafy.

Druhny z OSP Głuchów zajęły trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji, zdobywając olimpijski brąz. Druhowie okazali się natomiast najlepsi wśród Polaków i z 14 miejscem również znaleźli się w złotej strefie medalowej. W strażackiej olimpiadzie udział wzięło ponad 2600 sportowców z 20 krajów, w tym 17 drużyn z Polski.

źródło: PSP Turek / Tekst: st.kpt. Jacek Erkiert / Zdjęcia: sekc. Krzysztof Michalak

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot. PSP Turek2
fot. PSP Turek3
fot. PSP Turek4
fot. PSP Turek5
fot. PSP Turek6

Podobne artykuły

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

11 sierp.
Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

1 sierp.
Zaangażowanie nagrodzone. Wyróżnienie dla mł....

Zaangażowanie nagrodzone. Wyróżnienie dla mł. kpt....

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama