czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. 28-letni mieszkaniec Turku miał blisko 3 promile

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.  28-letni mieszkaniec Turku miał blisko 3 promile
 

Świadkowi nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci drogówki. 28-letni kierujący VW Golfem wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

reklama

28-letni mieszkaniec Turku kierujący VW Golfem został zatrzymany dzięki postawie obywateli, którzy nie pozwolili mu odjechać. Do zatrzymania doszło w niedzielę 11 września br. ok. godz. 14.00 na ul. Kaliskiej w Turku. Badania trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało 1,35 mg/l (2,83 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo w miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch innych kierujących w stanie nietrzeźwości, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu. W niedzielę ok. godz. 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przykonie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai 45-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Przykona, który wydmuchał 0,80 mg/l (1,68 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

W nocy z piątku na sobotę ok. godz. 0.40 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na Placu Wojska Polskiego w Turku zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Peugeot 307. Kierująca 26-letnia mieszkanka Turku została poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,91 (1,91 promila).

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata

źródło: KPP Turek

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Podobne artykuły
Akcja

Akcja "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu. Pięciu pijanych kierowców...

3 czerw.
Turkowianin nawywijał w Kaliszu. Był pijany i...

Turkowianin nawywijał w Kaliszu. Był pijany i ściął znaki drogowe

11 maj.
Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami...

Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami Turku. Wpadł do rowu i...

22-11-2023
Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu....

Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu. Ponad pół tysiąca...

17-11-2023
Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi...

Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi grozi 3 lata pozbawienia...

27-03-2023
Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym...

Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Chylinie

25-03-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama