czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo. Akcja wielkopolskiej policji również w Turku

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo. Akcja wielkopolskiej policji również w Turku - fot.: KPP w Turku
fot.: KPP w Turku 

Już trzeci poniedziałek z rzędu odbyła się akcja wielkopolskiej policji „Pomachaj kierowcy”. Również w Turku policjanci i policjantki pojawili się w rejonie najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych nieopodal szkół.

Zwracanie na siebie uwagi w relacji pieszy – kierowca ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Pośpiech, roztargnienie, brak wyobraźni oraz wzajemnego zrozumienia mogą doprowadzić do wielu nieszczęść i tragedii na drogach, również w rejonie przejść dla pieszych. Zdarza się, że kierowcy, szczególnie pojazdów ciężarowych nie widzą pieszego, który znajduje się w tak zwanym „martwym polu”.

reklama

Dlatego tak istotnym jest, by zarówno kierowca pojazdu oraz pieszy, w rejonie przejść dla pieszych, nawiązali ze sobą kontakt wzrokowy. Gest w postaci pomachania ręką do kierowcy, a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego, może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot.: KPP w Turku2
fot.: KPP w Turku3

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama