czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem. Zarejestrował prawie pięćdziesiąt wykroczeń na ponad 22 tys. zł

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem. Zarejestrował prawie pięćdziesiąt wykroczeń na ponad 22 tys. zł
 

Niemal pięćdziesiąt wykroczeń ujawniono w ciągu zaledwie kilkugodzinnej pracy drona. To efekt współpracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Krążący nad drogą wojewódzką W470 w okolicy Galewa dron, przez kilka godzin rejestrował wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Bezzałogowy statek powietrzny, dzięki swojej mobilności oraz wszechstronności zastosowania, jest coraz częściej wykorzystywany w pracy policjantów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

reklama

W czasie kilkugodzinnych działań funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym i nałożyli mandaty na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych. Najwyższy mandat w wysokości 2,5 tysięcy złotych otrzymała kierująca, która jechała z prędkością 151 km/h miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem punktów, na konto kierującej trafiło ich 15. Tak wysokie mandaty związane są z nowym taryfikatorem mandatów. Grzywny zostały podwyższone zwłaszcza dla „drogowych piratów”. Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tej zmianie – wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze.

Pamiętajmy, że mimo wielu działań oraz policyjnych akcji, bezpieczeństwo na drodze w znacznej mierze zależy od nas samych. Bądźmy odpowiedzialni wsiadając za kierownicę, a także korzystając z drogi jako pieszy, aby nie stać się sprawcą lub ofiarą drogowej tragedii.

 

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem. Zarejestrował prawie pięćdziesiąt wykroczeń na ponad 22 tys. zł - fot.: KPP w Turku

Podobne artykuły

Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama