poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano 75 wykroczeń i posypały się mandaty.

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano 75 wykroczeń i posypały się mandaty.
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku przeprowadzili w środę 28 września br. działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Szczególnym nadzorem zostały objęte przejścia dla pieszych oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie wielu poważnych wykroczeń w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

W środę 28 września br. funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili po raz kolejny działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą policyjnych działań jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Funkcjonariusze podczas akcji skupili się na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

reklama

W działaniach wzięło udział 12 policjantów, którzy ujawnili w 75 wykroczeń, z tego 41 wykroczeń popełnili kierujący pojazdami mechanicznymi, 21 wykroczeń piesi, a 13 wykroczeń rowerzyści. W tym 3 dotyczące nieustąpienia pierwszeństwa pieszym na przejściu oraz 7 wykroczeń dotyczących wyprzedzania na skrzyżowaniach.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.

źródło: KPP Turek

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne działania policji z udziałem...

Wideo: Kolejne działania policji z udziałem drona....

12 paźd.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama