poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z Turku wzięli udział w akcji "Niepodległa do hymnu"

Strażacy z Turku wzięli udział w akcji
fot.: PSP w Turku 

Uroczysta zbiórka, która odbywała się w samo południe 11 listopada, na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, była okazją do wspólnego odśpiewania hymnu oraz oddania hołdu fladze państwowej.

Już po raz piąty Polacy włączyli się do zapoczątkowanej w 2018 roku akcji „Niepodległa do Hymnu”. Zainicjowana w czasie obchodów stulecia odzyskania niepodległości akcja, z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Turku również dołączyli do tego grona. Po wykonaniu Hymnu strażacy uroczyście wciągnęli flagę Polski na maszt.

reklama

Akcja „Niepodległa do hymnu” ma na celu zachęcenie jak najszerszego grona Polaków do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot.: PSP w Turku2
fot.: PSP w Turku3
fot.: PSP w Turku4

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama