poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Makabryczny wypadek w Mikulicach. Mieszkaniec gminy Dobra zginął na miejscu

Makabryczny wypadek w Mikulicach. Mieszkaniec gminy Dobra zginął na miejscu
 

Szybko zapadający w listopadzie zmrok i gęsta mgła, która wczoraj zawisła nad powiatem tureckim, z pewnością utrudniały widoczność na drodze. Być może był to jeden z powodów tragedii, do której we wtorek, 15 listopada, doszło w Mikulicach (gmina Dobra).

- Zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 83, otrzymaliśmy około godz. 18:25 – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku, asp. sztab. Mateusz Latuszewski. Mężczyzna, który szedł drogą, prowadząc rower, został dwukrotnie potrącony przez samochody: najpierw potrącił go osobowy ford, prowadzony przez kobietę, później nadjeżdżający z naprzeciwka volkswagen, którym kierował mężczyzna. Mimo natychmiastowego przyjazdu służb ratunkowych: zespołu ratownictwa medycznego, policji i strażaków, mieszkańca gminy Dobra nie udało się uratować.

reklama

Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone przez policję postępowanie. Na razie ustalono, że oboje kierujący pojazdami byli trzeźwi, a mężczyzna, który padł ofiarą wypadku, nie miał na sobie obowiązkowej w takiej sytuacji kamizelki odblaskowej. Od 2014 roku każdy pieszy i rowerzysta, poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, ma obowiązek noszenia odblaskowych elementów. Ta odblaskowa kamizelka może uratować nam życie.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.
Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

28 czerw.
reklama
reklama
reklama