poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Poważny pożar pod Koninem. Z ogniem walczyli także strażacy z powiatu tureckiego

Poważny pożar pod Koninem. Z ogniem walczyli także strażacy z powiatu tureckiego - fot. Nadesłane przez czytelnika
fot. Nadesłane przez czytelnika 

Przed godziną 15.00 doszło do poważnego pożaru w jednej z hal konińskiej fabryki FUGO. Na miejscu z pożarem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym także strażacy z 4 jednostek z powiatu tureckiego.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Koninie, na miejscu z żywiołem walczy ponad 150 strażaków, gaszących jedną z hal produkcyjnych. – Pożar objął halę produkcyjną malarni proszkowej. Na razie nieznane są okoliczności zdarzenia – przekazał rzecznik PSP Konin Sebastian Andrzejewski w rozmowie z dziennikarzami Przeglądu Koninńskiego.

reklama

Strażaków z Konina i okolic wspierał także pluton wsparcia z powiatu tureckiego złożony z 5 zastępów. Na miejsce zadysponowano z naszego powiatu 6 pojazdów, w tym samochód cieżki gaśniczy GCBA z 9,5 tys. litrami wody z JRG Turek. Do pożaru udali się druhowie z OSP Przykona, OSP Kowale Księże, OSP Kowale Pańskie oraz PSP Turek, których jednostki wchodzą w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Jak przekazał Jacek Erkiert z PSP Turek, głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego. Komenda Głowna PSP poinformowała, że na miejsce działań udaje się zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła.

W trakcie akcji gaśniczej w FUGO doszczętnie spłonął jeden z pojazdów z 37-metrową drabiną, z konińskiej jednostki PSP.

fot. OSP Ślesin / nadesłane przez czytelników

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot. OSP Ślesin2
fot. OSP Ślesin3
fot. OSP Ślesin4
Podobne artykuły
Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w...

Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w ciepłowni Getec

28 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama